Zakładki:
Dawno Temu w Grach Bartłomieja Kluski
Gamefaqs - największa baza danych gier
MOBY GAMES - rozbudowana baza starych gier
Najlepsza polska strona o Atari
Polygamia - blog konsolowy
Wszystko o polskiej wersji Xbox Live
Stare gry, atari, commodore, c64, amiga, amiga 1200, konsole, komputery, pc, nintendo, playstation, ps2, psx, xbox, xbox360, zx spectrum, amstrad, gry komputerowe
RSS
czwartek, 22 kwietnia 2010

Niesamowita wiadomość od Good Old Games (serwis oferujący za bardzo niewielkie pieniądze klasyki komputerowej rozrywki z lat 90-tych; za wszystkim stoi CD Project):

Od dzisiaj w serwisie jest dostępny prawdziwy klasyk od Monolith z lat 90-tych:

BLOOD!!

Prawdziwa masakra FPS'ów. Absolutny must have dla każdego fana gier w stylu Duke Nukem czy Shadow Warrior. Pod tym linkiem możecie znaleźć opcję download:

http://www.gog.com/en/gamecard/one_unit_whole_blood

Gra kosztuje tylko $ 5,99! Warto ściągnąć i pograć!

Caleb lives again!

Więcej o samej grze wkrótce - jak tylko odpalę swoją wersję i przypomnę sobie stare lata :-).

18:21, big_gun
Link Dodaj komentarz »

Uwielbiam gry z serii Lego. Oczywiście te oparte na licencjach filmowych. Łyknąłem wszystko. Od pierwszego Lego Star Wars poprzez Indianę Jones'a aż po najnowszy produkt Traveller's Tale: Lego Batman.

Ponieważ ostatnio padł mi wysłużony Xbox 360 (mało znany, ale morderczy Error 73), na czas naprawy musiałem przeprosić się z jego starszą koleżanką PS2. Mój wybór padł na Lego Batman, jedną z ostatnich gier jaką nabyłem na czarnulę.

Nie jest to może tytuł idealny (za taki uważam Lego Indiana Jones oraz drugie Lego Star Wars), ale zabawa przy nim jest przednia i z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu maniakowi wirtualnej rozrywki (a jeśli przy okazji macie w domu dzieciaka/ki to zabawa będzie dwa razy bardziej...hmm..zabawna :-) ).

Co tak uwielbiam w serii Lego? Lubię gdy w gry można grać dłużej niż wynikałoby to z tak zwanego podstawowego czasu rozgrywki, pozwalającego po prostu skończyć wątek fabularny. Lubię pograć na 100%. Przejść grę od A do Z. Odkryć wszystkie sekrety i bonusy. Gry z serii Lego dają taką możliwość. Niby proste i dla dzieci, dają jednak solidnego kopa motywującego do ich kilkukrotnego przejścia, oferując przy okazji porcję wysiłku fizycznego (żeby się człowiek napocił machając padem przy skoku na jakąś bliżej nieokreśloną platformę) i logicznego (a dlaczego strzałka detektora karnistrów pojawia się akurat tutaj, skoro nic nie wskazuje na to, że karnister właśnie TUTAJ ma się pojawić??!!). Różnego rodzaju bonusów, dodatkowych etapów i postaci jest tutaj od groma (minimum kilkanaście godzin grania żeby przejść grę na 100%). Poza tym nic tak bardzo mnie ostatnio nie rozbawiło jak widok Batman'a "zapieprzającego" po linie zawieszonej na dwóch przeciwległych budynkach. Dodatkowym smaczkiem dla wszystkich wielbicieli Myszo - pticy i jego przygód będzie możliwość pogrania w dodatkowym trybie fabularnym całą plejadą batmanowych super łotrów - od Jokera do Mad Hattera.

Graficznie jest całkiem ok - prosto i schludnie. Bez fajerwerków, ale i bez skuchy (czasem tylko coś się zatnie przy włażeniu na ściany). Jeśli ktoś zna poprzednie gierki z tej serii to wie o co chodzi.

Muzycznie jest więcej niż dobrze. W tle cały czas "brządka" temat muzyczny autorstwa Danny'iego Elfman'a z dwóch pierwszych filmów o Batmanie autorstwa Tima Burtona. Czego chcieć więcej :-).

Jeśli pogoda się skwasi, a temperatura znowu spadnie do poziomu zimowego - zagrajcie w Lego Batman (wymagana właściwie dowolna platforma sprzętowa). Nie pożałujecie!!

16:59, big_gun
Link Dodaj komentarz »